Home / Varistors, MOVs / V385LU20CPX2855
minImg
V385LU20CPX2855
Littelfuse Inc.
Product No:
V385LU20CPX2855
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Description:
VARISTOR 620V 6.5KA DISC 14MM
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 558 V
Capacitance @ Frequency 80 pF @ 1 MHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 620 V
Varistor Voltage (Max) 682 V
Series C-III
Energy 175J
Package / Case Disc 14mm
Mfr Littelfuse Inc.
Maximum AC Volts 385 V