V3A28-PGFS1-S16
ConductRF
Product No:
V3A28-PGFS1-S16
Manufacturer:
ConductRF
Description:
CBL ASSY SMA-SMPS PLUG-JACK 16"
User Guide
Operating Temperature -
Cable Type 0.085" Flexible Cable
2nd Contact Gender Female
1st Connector SMA Plug
Ingress Protection -
Color Black
2nd Connector SMPS Jack
Product Status Active
Series VITA
Length 16.00" (406.40mm)
Mfr ConductRF
1st Contact Gender Male
Style SMA to SMPS
Features Shielded
Package Bulk
Frequency - Max 27 GHz