V47ZA1PX1347
Littelfuse Inc.
Product No:
V47ZA1PX1347
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Description:
VARISTOR 47V 250A DISC 7MM
In Stock : 1500
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 42.3 V
Capacitance @ Frequency 1245 pF @ 1 MHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 47 V
Varistor Voltage (Max) 51.7 V
Series ZA
Energy 1.8J
Package / Case Disc 7mm
Mfr Littelfuse Inc.
Maximum AC Volts 30 V
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 38 V
Current - Surge 250 A