V47ZA20PX1347
Littelfuse Inc.
Product No:
V47ZA20PX1347
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Description:
VARISTOR 47V 2KA DISC 20MM
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 42.3 V
Capacitance @ Frequency 11000 pF @ 1 MHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 47 V
Varistor Voltage (Max) 51.7 V
Series ZA
Energy 23J
Package / Case Disc 20mm
Mfr Littelfuse Inc.
Maximum AC Volts 30 V
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 38 V