Home / Oscillators / V702-155.52M
minImg
V702-155.52M
Connor Winfield
Product No:
V702-155.52M
Manufacturer:
Connor Winfield
Description:
XTAL OSC VCXO 155.5200MHZ LVPECL
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Absolute Pull Range (APR) ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 100mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series V702
Function Enable/Disable
Type VCXO
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Output LVPECL
Mfr Connor Winfield
Base Resonator Crystal
Frequency 155.52 MHz