V82RA16X2749
Littelfuse Inc.
Product No:
V82RA16X2749
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Description:
VARISTOR 82V 4.5KA RADIAL BOX
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 73.8 V
Capacitance @ Frequency 2500 pF @ 1 MHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 82 V
Varistor Voltage (Max) 90.2 V
Series RA
Energy 15J
Package / Case Radial, Box
Mfr Littelfuse Inc.
Maximum AC Volts 50 V
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 66 V