VA100014D300DL
KYOCERA AVX
Product No:
VA100014D300DL
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
VARISTOR 18.5V 150A AXIAL
In Stock : 1416
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 16.28 V
Capacitance @ Frequency 1100 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 18.5 V
Varistor Voltage (Max) 20.72 V
Series TransGuard®
Energy 0.4J
Package / Case Axial
Mfr KYOCERA AVX
Maximum AC Volts 10 V
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Maximum DC Volts 14 V
Current - Surge 150 A