Home / RF Filters / VBFZ-6260-S+
minImg
VBFZ-6260-S+
Mini-Circuits
Product No:
VBFZ-6260-S+
Manufacturer:
Mini-Circuits
Description:
BANDPASS FLTR / SMA / ROHS
In Stock : 7
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Insertion Loss 1.2dB
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 0.410" Dia x 1.910" L (10.41mm x 48.51mm)
Height (Max) -
Product Status Active
Series VBFZ-6260-S+
Package / Case SMA In line Module
Bandwidth 1.4GHz
Mfr Mini-Circuits
Ripple -
Frequency 6.26GHz Center