Home / Oscillators / VC-801-EAE-KAAN-27M0000000TR
minImg
VC-801-EAE-KAAN-27M0000000TR
Microchip Technology
Product No:
VC-801-EAE-KAAN-27M0000000TR
Manufacturer:
Microchip Technology
Description:
VC-801-EAE-KAAN-27M0000000TR
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) 30µA
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 20mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Product Status Active
Ratings -
Series VC-801
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Output CMOS
Mfr Microchip Technology
Base Resonator Crystal
Frequency 27 MHz