VC121030G620DP
KYOCERA AVX
Product No:
VC121030G620DP
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
VARISTOR 41V 220A 1210
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 36.9 V
Capacitance @ Frequency 1850 pF @ 1 kHz
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 41 V
Varistor Voltage (Max) 45.1 V
Series TransGuard®
Energy 0.9J
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Maximum AC Volts 21 V
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Maximum DC Volts 30 V
Current - Surge 220 A