Home / Varistors, MOVs / VCAS120605D150DP
minImg
VCAS120605D150DP
KYOCERA AVX
Product No:
VCAS120605D150DP
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
VARISTOR 8.5V 150A 1206
In Stock : 1983
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 6.8 V
Capacitance @ Frequency 3000 pF @ 1 kHz
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 8.5 V
Varistor Voltage (Max) 10.2 V
Series TransGuard®
Energy 0.4J
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Maximum AC Volts 4 V
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Maximum DC Volts 5.6 V
Current - Surge 150 A