VDRH10S275BSE
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
VDRH10S275BSE
Description:
VARISTOR 430V 3.5KA DISC 12MM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Varistor Voltage (Min) 387 V
Capacitance @ Frequency 270 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 430 V
Varistor Voltage (Max) 473 V
Series VDRH
Energy 80J
Package / Case Disc 12mm
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Maximum AC Volts 275 V
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 350 V