VDRH14V275ALE
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
VDRH14V275ALE
Description:
VARISTOR 430V 6KA DISC 16MM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Varistor Voltage (Min) 387 V
Capacitance @ Frequency 440 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 430 V
Varistor Voltage (Max) 473 V
Series VDRH
Energy 155J
Package / Case Disc 16mm
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Maximum AC Volts 275 V
Number of Circuits 1
Package Tape & Box (TB)
Maximum DC Volts 350 V