VDRH20X150BKE
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
VDRH20X150BKE
Description:
VARISTOR 240V 10KA DISC 22.50MM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Varistor Voltage (Min) 216 V
Capacitance @ Frequency 1700 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 240 V
Varistor Voltage (Max) 264 V
Series VDRH
Energy 168J
Package / Case Disc 22.50mm
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Maximum AC Volts 150 V
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 200 V