VDRS05A017BSE
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
VDRS05A017BSE
Description:
VARISTOR 27V 100A DISC 7MM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Varistor Voltage (Min) 24.3 V
Capacitance @ Frequency 1050 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 27 V
Varistor Voltage (Max) 29.7 V
Series VDRS
Energy 0.7J
Package / Case Disc 7mm
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Maximum AC Volts 17 V
Features -
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 22 V
Current - Surge 100 A