VDRS07H300ASE
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
VDRS07H300ASE
Description:
VARISTOR 470V 1.2KA DISC 9MM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Varistor Voltage (Min) 423 V
Capacitance @ Frequency 130 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 470 V
Varistor Voltage (Max) 517 V
Series VDRS
Energy 40J
Package / Case Disc 9mm
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Maximum AC Volts 300 V
Features -
Number of Circuits 1
Package Tape & Box (TB)
Maximum DC Volts 385 V