VDRS07H420BSE
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
VDRS07H420BSE
Description:
VARISTOR 680V 1.2KA DISC 9MM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 612 V
Capacitance @ Frequency 85 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Varistor Voltage (Typ) 680 V
Varistor Voltage (Max) 748 V
Series VDRS
Energy 56J
Package / Case Disc 9mm
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Maximum AC Volts 420 V
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 560 V