VDRS14G030TSE
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
VDRS14G030TSE
Description:
VARISTOR 47V 1KA DISC 16MM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Varistor Voltage (Min) 42.3 V
Capacitance @ Frequency 6000 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 47 V
Varistor Voltage (Max) 51.7 V
Series VDRS
Energy 12J
Package / Case Disc 16mm
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Maximum AC Volts 30 V
Features -
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Maximum DC Volts 38 V