VDRS14T250ALE
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
VDRS14T250ALE
Description:
VARISTOR 390V 4.5KA DISC 16MM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Varistor Voltage (Min) 351 V
Capacitance @ Frequency 480 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 390 V
Varistor Voltage (Max) 429 V
Series VDRS
Energy 96J
Package / Case Disc 16mm
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Maximum AC Volts 250 V
Features -
Number of Circuits 1
Package Tape & Box (TB)
Maximum DC Volts 320 V