VDRS20W060BSE
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
VDRS20W060BSE
Description:
VARISTOR 100V 6.5KA DISC 22.50MM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Varistor Voltage (Min) 90 V
Capacitance @ Frequency 4700 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 100 V
Varistor Voltage (Max) 110 V
Series VDRS
Energy 56J
Package / Case Disc 22.50mm
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Maximum AC Volts 60 V
Features -
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 85 V