VDRS20W350BSE
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
VDRS20W350BSE
Description:
VARISTOR 560V 6.5KA DISC 23MM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 504 V
Capacitance @ Frequency 660 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 560 V
Varistor Voltage (Max) 616 V
Series VDRS
Energy 312J
Package / Case Disc 23mm
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Maximum AC Volts 350 V
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 460 V