VDRS20W680BSE
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
VDRS20W680BSE
Description:
VARISTOR 1.1KV 6.5KA DISC 23MM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 990 V
Capacitance @ Frequency 270 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 1.1 kV
Varistor Voltage (Max) 1.21 kV
Series VDRS
Energy 496J
Package / Case Disc 23mm
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Maximum AC Volts 680 V
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 895 V