VE07M02750KDQ
KYOCERA AVX
Product No:
VE07M02750KDQ
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
VARISTOR 430V 400A DISC 7MM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 387 V
Capacitance @ Frequency 45 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Varistor Voltage (Typ) 430 V
Varistor Voltage (Max) 473 V
Series -
Energy 3J
Package / Case Disc 7mm
Mfr KYOCERA AVX
Maximum AC Volts 275 V
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Maximum DC Volts 350 V
Current - Surge 400 A