VE09P00251K
KYOCERA AVX
Product No:
VE09P00251K
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
VARISTOR 390V 1.75KA DISC 9MM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 351 V
Capacitance @ Frequency 130 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Varistor Voltage (Typ) 390 V
Varistor Voltage (Max) 429 V
Series -
Energy 35J
Package / Case Disc 9mm
Mfr KYOCERA AVX
Maximum AC Volts 250 V
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 320 V