VE13M03850K--
KYOCERA AVX
Product No:
VE13M03850K--
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
VARISTOR 620V 2.5KA DISC 13MM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 558 V
Capacitance @ Frequency 150 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Varistor Voltage (Typ) 620 V
Varistor Voltage (Max) 682 V
Series -
Energy 20J
Package / Case Disc 13mm
Mfr KYOCERA AVX
Maximum AC Volts 385 V
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 505 V