VE13P01750KED
KYOCERA AVX
Product No:
VE13P01750KED
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
VARISTOR 270V 3.5KA DISC 13MM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 243 V
Capacitance @ Frequency 340 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Varistor Voltage (Typ) 270 V
Varistor Voltage (Max) 297 V
Series -
Energy 50J
Package / Case Disc 13mm
Mfr KYOCERA AVX
Maximum AC Volts 175 V
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Maximum DC Volts 225 V