VE17M00140K--
KYOCERA AVX
Product No:
VE17M00140K--
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
VARISTOR 22V 1KA DISC 17MM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 19.8 V
Capacitance @ Frequency 4000 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Varistor Voltage (Typ) 22 V
Varistor Voltage (Max) 24.2 V
Series -
Energy 2.6J
Package / Case Disc 17mm
Mfr KYOCERA AVX
Maximum AC Volts 14 V
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 18 V