VE17M00600K--
KYOCERA AVX
Product No:
VE17M00600K--
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
VARISTOR 100V 4.5KA DISC 17MM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 90 V
Capacitance @ Frequency 2200 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Varistor Voltage (Typ) 100 V
Varistor Voltage (Max) 110 V
Series -
Energy 14J
Package / Case Disc 17mm
Mfr KYOCERA AVX
Maximum AC Volts 60 V
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 80 V