VFA1-230-10M12
NEW TRY
Product No:
VFA1-230-10M12
Manufacturer:
NEW TRY
Description:
LENS W ANG F2.8-F16 0.002-0.109X
In Stock : 2
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Working Distance 5000mm ~ 100mm
Operating Temperature -10°C ~ 50°C
Focal Ratio F2.8 ~ F16
Focal Length 12.0mm
Mounting Type C-Mount
TV Distortion 0.03% ~ 0.2%
Product Status Active
Weight -
Series -
Type Wide Angle
Compatible Sensor Size (Max) 2/3"
Length 32.8mm
Mfr NEW TRY
Depth Of Field 13.8mm
Package Case
Magnification 0.002x ~ 0.109x
Field of View 2085.0 x 2780.0mm ~ 49.1 x 65.4mm
Filter Size M27 x 0.5
Diameter 29.0mm Dia