VFD11AMS21ANSHA
Delta Electronics/Industrial Automation
Product No:
VFD11AMS21ANSHA
Description:
VFD-MS300, 3HP 2.2KW 230V 11A HD
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 60°C
Current - Output 11A
Voltage - Load -
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Series MS300
Type Module
Wattage - Load 2200 W
For Use With/Related Products MS300 Series
Voltage - Supply 230VAC