VFD13AMS43MNSAA
Delta Electronics/Industrial Automation
Product No:
VFD13AMS43MNSAA
Description:
VFD-MS300, 7.5HP 5.5KW 460V 13A
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 40°C
Current - Output 13A
Voltage - Load -
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Weight -
Series MS300
Type Module
Wattage - Load 5500 W
For Use With/Related Products MS300 Series
Voltage - Supply 460VAC