VJ0603A121JXCAC
Vishay Vitramon
Product No:
VJ0603A121JXCAC
Description:
CAP CER 120PF 200V NP0 0603
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series VJ
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.036" (0.92mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 120 pF