Home / Ceramic Capacitors / VJ0603A1R5BLCAJ32
minImg
VJ0603A1R5BLCAJ32
Vishay Vitramon
Product No:
VJ0603A1R5BLCAJ32
Description:
CAP CER 1.5 PF 200V NP0(C0G) 060
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series VJ Pb-Bearing
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.038" (0.97mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 1.5 pF