Home / Ceramic Capacitors / VJ0603D0R2VXCQJHT
minImg
VJ0603D0R2VXCQJHT
Vishay Vitramon
Product No:
VJ0603D0R2VXCQJHT
Description:
CAP CER 0.2PF 200V C0G/NP0 0603
In Stock : 960
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.05pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Ratings -
Series VJ HIFREQ HT
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 0.2 pF