Home / Ceramic Capacitors / VJ0603Y682MLXAJ32
minImg
VJ0603Y682MLXAJ32
Vishay Vitramon
Product No:
VJ0603Y682MLXAJ32
Description:
CAP CER 6800 PF 25V X7R 0603 PB
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series VJ Pb-Bearing
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.038" (0.97mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 6800 pF