Home / Fixed Inductors / VLF252010MT-4R7M-CA
minImg
VLF252010MT-4R7M-CA
TDK Corporation
Product No:
VLF252010MT-4R7M-CA
Manufacturer:
TDK Corporation
Description:
FIXED IND 4.7UH 950MA 300MOHM SM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 640mA
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 950 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 300mOhm Max
Inductance 4.7 µH