Home / Fixed Inductors / VLF3012ST-100MR59
minImg
VLF3012ST-100MR59
TDK Corporation
Product No:
VLF3012ST-100MR59
Manufacturer:
TDK Corporation
Description:
FIXED IND 10UH 590MA 330MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 590 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.118" L x 0.110" W (3.00mm x 2.80mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 330mOhm Max
Inductance 10 µH