Home / Fixed Inductors / VLF302515MT-220M
minImg
VLF302515MT-220M
TDK Corporation
Product No:
VLF302515MT-220M
Description:
FIXED IND 22UH 750MA 490MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 460mA
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 750 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.118" L x 0.098" W (3.00mm x 2.50mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 490mOhm Max
Inductance 22 µH