Home / Fixed Inductors / VLF504012MT-100M-CA
minImg
VLF504012MT-100M-CA
TDK Corporation
Product No:
VLF504012MT-100M-CA
Description:
FIXED IND 10UH 1.3A 230 MOHM SMD
In Stock : 91
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 1.18A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.3 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.157" W (5.00mm x 4.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 230mOhm Max
Inductance 10 µH