VLP6045LT-150M
TDK Corporation
Product No:
VLP6045LT-150M
Manufacturer:
TDK Corporation
Description:
FIXED IND 15UH 2.3A 112 MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 2.5A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.3 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.268" L x 0.268" W (6.80mm x 6.80mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 112mOhm Max
Inductance 15 µH