Home / Fixed Inductors / VLS201612ET-3R3M
minImg
VLS201612ET-3R3M
TDK Corporation
Product No:
VLS201612ET-3R3M
Manufacturer:
TDK Corporation
Description:
FIXED IND 3.3UH 790MA 357MOHM SM
In Stock : 3908
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 790mA
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 790 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 357mOhm Max
Inductance 3.3 µH