Home / Fixed Inductors / VLS201612ET-R47N-CA
minImg
VLS201612ET-R47N-CA
TDK Corporation
Product No:
VLS201612ET-R47N-CA
Description:
FIXED IND 470NH 2A 63 MOHM SMD
In Stock : 3422
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 1.9A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 2 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 63mOhm Max
Inductance 470 nH