Home / Fixed Inductors / VLS252012CX-220M-1
minImg
VLS252012CX-220M-1
TDK Corporation
Product No:
VLS252012CX-220M-1
Package:
2520
Description:
FIXED IND 22UH 560MA 955MOHM SMD
In Stock : 5695
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 540mA
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 560 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 2520
Ratings -
DC Resistance (DCR) 955mOhm Max
Inductance 22 µH