Home / Fixed Inductors / VLS252012T-3R3MR99
minImg
VLS252012T-3R3MR99
TDK Corporation
Product No:
VLS252012T-3R3MR99
Package:
1008 (2520 Metric)
Description:
FIXED IND 3.3UH 1A 272 MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 1.4A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1008 (2520 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 272mOhm Max
Inductance 3.3 µH