Home / Fixed Inductors / VLS3010ET-220M-CA
minImg
VLS3010ET-220M-CA
TDK Corporation
Product No:
VLS3010ET-220M-CA
Description:
FIXED IND 22UH 600MA 900MOHM SMD
In Stock : 1888
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 380mA
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 600 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 900mOhm Max
Inductance 22 µH