Home / Fixed Inductors / VLS3012ET-470M-CA
minImg
VLS3012ET-470M-CA
TDK Corporation
Product No:
VLS3012ET-470M-CA
Description:
FIXED IND 47UH 440MA 1.5 OHM SMD
In Stock : 673
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 310mA
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 440 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.5Ohm Max
Inductance 47 µH