Home / Fixed Inductors / VLS3012ET-4R7M-CA
minImg
VLS3012ET-4R7M-CA
TDK Corporation
Product No:
VLS3012ET-4R7M-CA
Manufacturer:
TDK Corporation
Description:
FIXED IND 4.7UH 1.3A 156MOHM SMD
In Stock : 541
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 950mA
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.3 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 156mOhm Max
Inductance 4.7 µH