Home / Fixed Inductors / VLS4012CX-220M-1
minImg
VLS4012CX-220M-1
TDK Corporation
Product No:
VLS4012CX-220M-1
Manufacturer:
TDK Corporation
Description:
FIXED IND 22UH 910MA 617MOHM SMD
In Stock : 869
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 630mA
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 910 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 617mOhm Max
Inductance 22 µH