VLS4012ET-1R0N
TDK Corporation
Product No:
VLS4012ET-1R0N
Description:
FIXED IND 1UH 2.5A 60 MOHM SMD
In Stock : 26446
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 2.5A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 2.5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 60mOhm Max
Inductance 1 µH