VLS4012ET-6R8M
TDK Corporation
Product No:
VLS4012ET-6R8M
Description:
FIXED IND 6.8UH 1A 156 MOHM SMD
In Stock : 14718
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 1A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 156mOhm Max
Inductance 6.8 µH